Astroloji Okulu Nerede

Astroloji; yıldızların ya da gezegenlerin yer üstündeki etkilerini incelemeye ve bu etkileri araştırarak geleceği önceden söylenebilmesi olayına denir. Astroloji yorumlamak çoğu insanın yapabileceği bir olay değildir. Aynı çalıştığımız iş alanlarının olduğu gibi bu bilim dalının da kendi okulları vardır. Pek bilinmeyen bu okullar ilgililer tarafından iyi bilinir. Bunun okulunu okumak kolay görünse de hem dersleri hemde birçok teknik gereksinimleri yönünden zordur. Özellikle tılsımlar, burçlar, gezegenler vb gibi yıldızlar ve insanlar üzerindeki tüm bilgileri detaylıca bilmek ve araştırmak gerekmektedir.

Eğitimler Nasıl Oluyor

Türkiye astroloji okulları bilinmese de yurt dışında birçok ülkede bunun için açılan özel okullar vardır. Ve birçok öğrenci ile eğitime devam edilmektedir. Türkiye de sadece İstanbul Caddebostan da bulunan okul birçok astrolog adayı tarafından tercih edilen okuldur. 2009 yılından bu yana yüz yüze veya internet üzerinden hizmet veren okul hem yurt içi hemde yurt dışı üzerinden birçok mezun vermektedir. Eğitimler 3 yıl sürmektedir. Ayrıca ileri derece eğitim alanları olan Astro psikoloji ve Dünya astrolojisi gibi eğitimleri de almak mümkün olmaktadır.

İnternet üzerinden eğitimler için hızlı bir bilgisayar ya da tablete sahip olmak yeterlidir. Eğitim ücretleri başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye için 2017-2018 fiyatları 400 TL olarak belirlenmiştir. Üst düzey uzmanlaşma eğitimleri için okuldan detaylı bilgi almak gerekmektedir. Ayrıca 3 senenin sonunda başarılı olan adaylar, Uluslararası astroloji araştırmaları birliği ve Uluslararası profesyonel astrologlar birliği tarafından onaylanmış diploma verilmektedir. Bu diploma ile birlikte genellikle İngiltere, Amerika ve Avustralya bulunan bütün astroloji okulları ile denklik almış olunmaktadır.

Okulun adresi; Caddebostan mahallesi, Bağdat caddesi, canoğlu Apartmanı No: 284 D:20, 34728 Kadıköy/İstanbul

Related posts