Fas Stili DekorasyonuDekorasyon 

Fas Stili Dekorasyonu

Fas stili dekorasyonu duymayanınız yoktur. Kendine has desenleri, aksesuarları ve şekilleriyle oldukça renkli bir dekorasyon tarzı. Fas stilinin modernliği ve İslami motiflerin harmanlandığı bir stil olması onu diğer dekorasyonlardan farklı kılıyor. Göz alıcı, dikkat çekici olduğu da bir gerçek. Sizde evinizde Fas stili dekorasyon yapmak istiyorsanız bu yazıyı okumanız size yol gösterici olacaktır.

Fas Stilinde Renkler

Yukarıda da bahsedildiği gibi Fas stili canlı renkleri seven bir stil. O halde, ilk yapmanız gereken duvar rengine karar vermektir. Bu stili yansıtmak için, beyaz, gri, turuncu, pembe, mavi ve krem renkleri ve bu renklerin tonlarını tercih edebilirsiniz. Hangi renk sizin için uygunsa o renkle duvarınızı boyayın. Aynı zamanda fayans ve mozaikler duvar ve döşemelerde bu stile ait görüntüleri verir.

Fas Stili Dekorasyonu

Fas Stili İçin Öneriler

Fas stilinde antika görünümlü her şey mevcut. Koltuklar, berjerler, sehpalar, sandalyeler, masalar ve halılar gibi aklınıza gelebilecek evin bütün mobilya ve tekstilinde antika ya da antika benzeri tarzları kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu stilde hiç bir mobilyanın yerden yüksekliği fazla değildir. Daha yere yakın seçimler olmalıdır. Söz gelimi, koltukların ayakları çok yüksek olmamalıdır. Bu stil de en göze çarpan detaylardan biri de birbirinden farklı renk ve desenlerde ipekli kumaşlardan yastıklar, örtüler ve koltuk kumaşları kullanılmasıdır. Yine birden çok rengi barındıran motiflerin bulunması bu tarzın yansımalarındandır.

Kilimler bu stilde önemli. Hatta özel kilim parçaları bu stilin vazgeçilmezleri arasındadır.

Aksesuarlar

Seramik ve çiniler aksesuar kullanımı için ideal seçimlerdir. Motiflere sahip ürünler bu stilin en dikkat çekici aksesuarlarıdır. Aynı zamanda, aksesuarlarda bakır tonlar içeren ürünler de bu stilde sıklıkla tercih edilenlerdir. Söz gelimi bakır tepside fincan takımları ya da bakır ibrikler gibi.

Aydınlatmalarda lambalar renkli camlardan yapılmıştır. Parçalı camlarda göze çarpan detaylar arasındadır. Fenerler, bu stilin en sıklıkla tercih edilen aydınlatmalarıdır.

Related posts