Sosyal Medyada Güncel Görsel Teknikleri Nelerdir?Sosyal Medya 

Sosyal Medyada Güncel Görsel Teknikleri Nelerdir?

Başarılı şirketlerin sosyal medyada bildikleri bir sır vardır. Güçlü bir görsel, marka topluluğunuzla bağlantı kurmanıza ve markanızın kişiliğini etkili bir şekilde iletmenize yardımcı olur. Kısacası sizi unutulmaz kılar.

 Bir stil tanımlayınSosyal Medyada Güncel Görsel Teknikleri Nelerdir?

Markalaşma repertuarı bölümünüzün parçası olan görsel içeriğiniz için bir stil oluşturun. İnsanlar görsel içeriğinizi gördüğünde, bunları sizin tarzınız olmalıdır.

 Akılda tutmak için markalaşmanın dört önemli alanı:

 Renkler

Markanızı temsil edecek tutarlı bir renk grubu seçin. Google, logosunda ve tüm pazarlama materyallerinde mavi, sarı, kırmızı ve yeşil renkleri kullanmaktadır. Markanızı yansıtan renkleri seçin. Google’ın eğlenceli vajinalitesi parlak renklerin sıçramalarına uygundur. Renk paleti esin kaynağı için Designspiration’ı ziyaret edin. Renk seçici Kuhler, renkli açılan fikirler üretmek için de kullanışlıdır.

 Yazı Tipleri

Yazı tipi seçiminiz markanız hakkında çok şey söylüyor. Fakat kişiliklerin olduğu kadar çok yazı tipi var. İlham için Google Web Fontlarını kontrol edin. Yazı tipi eşleştirme önerileri, markanızın pazarlama materyalleri için kullanışlıdır.

 Görseller

Kullandığınız görseller markanız hakkında çok şey ifade etmektedir. Kendi resim kütüphanenize erişebiliyor musun yoksa stok fotoğrafını mı arıyorsunuz? Otantik görüntüler olsun isterse daha geleneksel bir stok görüntüsü olsun, markanıza uyan görüntüleri seçin. Yazdığınız fotoğraflarda aynı fotoğraf filtresini kullanın.

 Yerleşim

Sosyal medya yayınlarınız için bir şablonunuz var mı? Logonuz her kullanıldığında aynı şekilde konumlandırılmış mı? Bir stil rehberiyle bir araya getirmek, markanızın tüm unsurlarının uyumlu bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Parmaklarınızın ucunda görsel marka bilinci oluşturma gücü sayesinde, kısa süre içinde inanılmaz grafikler yaratacaksınız.

Görsel içerik, kullanıcılarınızın önünde güçlü, etkileşimli ve anlamlı yollarla erişmek için günümüzün pazarlama ortamıdır. Marka işaretleri oluşturacak, ticari itibarınızı artıracak ve markanızın tutkulu hayranlarını yaratacaksınız. Daha fazla katılım, daha yüksek gelir ve pazarlama için hazırsanız, görsel içerik başarısının yolunu izleyin.

Related posts